שמי- ליאור יסעור

שמי הרשום בתעודת הלידה הוא ליאור יסעור, השם שלי נבחר כך: להורי הייתה רשימה ארוכה של שמות לפני הלידה והם החליטו שאחרי הלידה הם יראו איזה שם מתאים לי.

אבל אחרי שנולדתי ההורים לא ידעו איך אפשר לבחור שם בלי להכיר אותי ומי אני ומה אני. ואז שתי חברות של ההורים שלי מהקיבוץ העירוני הגיעו לבקר בבית-החולים והודיעו שהן לא עוזבות עד שיש לי שם שהן יוכלו להגיד לכולם. ואז ההורים שלי עברו שוב ושוב על הרשימה ובחרו בשם "ליאור" כי הם חשבו שהמשמעות שלו יפה(שאני אביא אור למשפחה) וכשאומרים אותו הוא נשמע זורם ונעים, ואני מרגיש שהוא מאוד מתאים לי.

אילו יכולתי להחליף שם או שהייתי נשאר עם "ליאור" או שהייתי בוחר בשם "טל" (כשכתבתי את זה לא חשבתי על זה, ורק כשאמא שלי אמרה לי שמתי לב שגם לה קוראים טל), כי המשמעות שלו יפה וכי הוא קצר מאוד וקליט.

שמות במשפחתי

סיפורים על שמות במשפחתי:
כשרק נולדתי היה לי שכן שקראו לו ליאור, ואחרי שהחליטו לקרוא לי ליאור שחכו לספר לו כי הוא עם אשתו שקוראים לה בשמת היו בחו"ל, ואז שלחו להם sms שהיה כתוב בו:"לבשמת וליאור הגדול" והם לא הבינו מה קרה עד שהם קראו את ההודעה, ואז הם הבינו.

כשזוהר(דודה שלי) נולדה כולם היו שמחים מהשם, אחריה נולד זיו(דוד שלי) ואבא של סבתא שלי לא הבין למה לא קראו לזוהר זיוה ולזיו זוהר והוא מאוד התעצבן, למרות שהוא לא התעצבן כשקראו לזוהר זוהר אלא רק כשהחליטו שלזיו יקראו זיו.

כשמוניקה (אשתו של דוד שלי שהתגיירה) ילדה תינוקת והיא נזכרה בסיפור על אברהם שלפני שאשתו התגיירה קראו לה שרי אז היא החליטה לקרוא לתינוקת שרי.

 

לאבא שלי קוראים גיל, ולדוד שלי-רענן רצו לקרוא בהתחלה גיל אבל הוא נולד קצת אחרי שאמא של אבא שלו נפטרה אז הם לא רצו לקרוא לו במשהו שהמשמעות שלו היא שמחה.

עברי/מודרני

מהמקורות

לועזי

ליאור

רענן

רננה

גיל

זמר

לי

בן

רון

סתיו

ניצן

ניר

גיא

יונית

ליאת

יסמין

סיון

רוני

יארה

יובל

מעין

חן

טל

נעם

הראל

אופיר

איילת

נורית

אמיר

אלעד

 

זהר

זיו

דינה

גדעון

מרב

סמדר

שרי

מיכל

יעל

עמוס

דניאל

אביגיל

רות

ישראל מאיר

אליהו

 

מוניקה

ג'פרי

אלחנדרו(אלכסנדר)

בירחיט